Naise viljakuse geenitest

FERTIFY on geenitest naistele. Laste saamine sõltub naise vanusest – nooremad naised rasestuvad kergemini ning rasedus areneb õnnelikult kuni lapse sünnini. Naise vananedes rasestumise tõenäosus väheneb ja raseduse katkemisi on rohkem. Naise viljakus hakkab vähenema juba kolmekümnendates eluaastates ning on tingitud eelkõige munarakkude kvaliteedi langusest munasarjades. Rasestumiseks ja lapse sünnitamiseks on naisel aega ligikaudu paarkümmend aastat. Samas on uuringud näidanud, et umbes 10-20% naiste puhul on selline periood oluliselt lühem ning viljatus (probleem rasestumisega) võib tekkida juba naise kahe- või kolmekümnendatel eluaastatel.

Testi hind on 240 EUR.

NB! Geeniandmed kodeerib, töötleb, analüüsib ja säilitab Fututest OÜ lähtudes Eestis kehtivast seadusandlusest. Kõik andmed on konfidentsiaalsed. Testivastused saab sõltuvalt labori töökoormusest kätte 2-4 nädalaga. Fertify kodulehel saab lähemalt testi kohta lugeda siit.
Palun täitke enne testi tellimist küsimustik Fertify kodulehel.

FERTIFY test on Eesti arstiteadlaste poolt välja töötatud maailmas unikaalne meditsiiniline geenitest, millega analüüsitakse ligikaudu tuhat geneetilist variatsiooni ning mille tulemused aitavad arstidel tuvastada naisi, kellel esineb oluliselt suurem risk munarakkude ja munasarjade töö enneaegseks lõppemiseks. Fertify geenitestis vaadeldakse umbes 800 menopausi algusajaga seotud geneetilise variandi mõju ja koostatakse individuaalne riskihinnang.

  Testi tulemustest saate teada:

  • kuidas säilitada loomulikku viljakust;
  • kas vajate täiendavaid viljakuse meditsiinilisi uuringuid;
  • kas teie puhul on vajalik munarakkude külmutamine ja säilitamine;
  • kas on vaja kasutada viljatusravi (kaasa arvatud kehaväline viljastamine ehk IVF);
  • millised on meie partnerkliinikud, kus on võimalik teostada täiendavaid uuringuid.

FERTIFY geenitest on vahend, mis võimaldab arstidel hinnata naise ’laste saamise perioodi’ pikkust ehk seda, kas esineb munarakkude ja munasarjade enneaegse vananemise oht. Varasemad uuringud on näidanud, et selle riski määramisel on tähtis roll naise geenidel. Seega annab geenitest infot igas vanuses naistele, kes soovivad tulevikus lapsi saada. Pole oluline, kas naine on varem sünnitanud või mitte, kuna test näitab võimalikku viljatusriski kõigil naistel. Lähtuvalt testi tulemustest anname naisele ja tema perekonnale soovitusi selle kohta, mida tuleks teha riski vähendamiseks. Juhul, kui esineb kõrge risk tulevikus viljatuse tekkimiseks, aitavad meie arstid leida teile kõige sobivama viisi teie viljakuse säilitamiseks ka tulevikus, et teil oleks võimalik sünnitada oma bioloogiline järeltulija.

Viimased blogi postitused

Vaata kõiki postitusi

31. January

Kolmandik Eesti lastest on ülekaalulised!

Eesti Tervise Arengu Instituudi andmetel on iga kolmas Eestis kasvav laps ülekaaluline või rasvunud.

06. November

Tule Tervise Innovatsioonikonverentsile!

Tule 9. novembril KUMU suurde auditooriumi Tervise Innovatsioonikonverentsile, kus kõnelevad ajuteadlane ja psühholoog dr Jaan Aru, dotsent Kristjan Port, spordifüsioloogia professor Vahur Ööpik, füsioterapeut Katre Lust-Mardna, kliiniline psühholoog Kärt Lust-Paal, unetehnoloog Kene Vernik, laboriarst dr Anneli Raave-Sepp jt. nii saatusest kui tervisest.

Konverentsi külastajatele on geenitestid erihinnaga!

06. September

Tervisenõustaja aitab geenitesti tulemusi rakendada

Geenitestis saadud teabe praktilisel elluviimisel on abiks tervise- ja toitumisnõustaja. Selle kohta saad rohkem lugeda allpool.