Kuidas kasutada geenitesti ja mikrobioomi testi tulemusi kehakaalu langetamiseks ja elukvaliteedi parandamiseks

Kombineerides GutWell mikrobioomi testi ja Sports Gene kehakaalu ohjeldamise geenitesti tulemusi saate laiapõhjalist infot enda tervisliku seisundi kohta ning suunised, kuhu edasi liikuda. Kehakaalu ohjeldamise geenitesti tulemused annavad väga olulist infot rasvade ja süsivesikute ainevahetuse kohta. Tihti piiratakse kaalulangetuse eesmärgil näiteks süsivesikute tarbimist kuid testi tulemusel  selgub hoopis, et rasvade ainevahetus on aeglane  Seda näitab geeni FABP2 riskialleel T. Samuti võib selguda üllatavaid tulemusi süsivesikute ainevahetuse kohta. Näiteks on geeni ADRB2 (II) G-alleeliga inimestel suurem rasvumisrisk süsivesikuterikka toidusedeli puhul, mis tuleneb suurenenud insuliini vabanemisest ja vähenenud rasvade lõhustamisest. Insuliini pidev kõikumine põhjustab näljatunde teket ja energia talletamist rasvarakkudes. Selle info põhjal saab koos toitumisnõustajaga üle vaadata toitumiskava ja tarbimisharjumused ning teha menüüs vajalikud muudatused.  

Kindlasti ei soovita me rasvu ega süsivesikuid suures koguses vähendada, kui te ei tea, millega neid asendada. Rasvade puudus võib olla ohtlik nii närvisüsteemile, immuunsüsteemile kui ka südame-veresoonkonna tööle. Süsivesikute vähendamisel suurendatakse tihti valkude tarbimist, mis on omakorda risk neerude tööle, koormab südame-veresoonkonda ja võib keha ainevahetuse aeglustumise tõttu kokkuvõttes kaalu hoopis tõsta.

Seepärast on oma toitumiskava tervislikumaks ja tasakaalustatumaks muutmisel alati hea vaadata see koos nõustajaga üle. Õnneks piisab tihti ka väiksematest muutustest, nii et Te ei pea soovitud tulemuste saavutamiseks loobuma oma lemmiktoitudest.

Kehakaalu ohjeldamise geenitesti tulemustest näeb ka treeningu mõju ainevahetusele ja rasvapõletusele. Nii näiteks saab geenitesti põhjal vaadata kas Teie puhul piisab rasvapõletuseks lühiajalisest või pikemat treeningust ning kui kiirelt algab organismis rasvapõletus. Koos toitumisnõustajaga saab paika panna kaalulangetamiseks sobiva treeningu optimaalse pikkuse ja kombineerida see oma menüüga.

Kehakaalu ohjeldamise geenitesti tulemustest saab olulist infot ka täiskõhutunde tekkimise kiiruse kohta söömise ajal, mis mõjutab oluliselt söömiskäitumist ja tarbitava toidu hulka.

Kui geenitest annab infot inimese vanematelt päritud omaduste kohta, siis GutWell mikrobioomi testi põhjal saab teha järeldusi, kuidas toimib tema soolestik ja mida tuleb ette võtta selle parandamiseks. Soolestiku mikrobioomi tervis mõjutab väga olulisel määral inimese tervist, immuunsust, kehakaalu ja isegi tuju.

Uuringud on tõestanud et ülekaalulistel ja kõhnadel inimestel on mikroorganismide kooslused erinevad. Seega ei sõltu kaal mitte ainult sellest, mida me sööme, vaid ka sellest, kuidas bakterid töötlevad meie poolt söödud toitu. Mikroorganismid võivad mõjutada isegi seda kuipalju ja millist toitu me eelistame. Näiteks seda, kas eelistame rasvast, soolast, magusat või hoopis tervislikumat toitu. Õnneks saab mikrobioomi koostist muuta, viies oma toitumiskavasse sisse muudatusi ja korrigeerides seega teaatud bakterite arvu. Seejärel saab mikrobioomi kordustestiga kontrollida soolestiku tervise edenemist, mis annab omakorda infot selle kohta, kas muudatused on mõju avaldanud ja millele peaks veel pikemalt tähelepanu pöörama.

Et saada testitulemustest maksimaalset kasu soovitame alati tellida juurde nõustamine meie toitumisnõustaja juures. Nõustamise tulemusel saate endale tasakaalustatud nädala toitumiskava, mis jälgib Teie toitumisharjumusi ja kaalulangetuse eesmärke.

Novembri lõpuni kehtib paketile kehakaalu ohjeldamise geenitest, Gutwell mikrobioomi test ja toitumisnõustamine soodushind 270 EUR (tavahind 290 EUR).

 


/