GutWell® mikrobioomi analüüs

Soolestiku mikrobioomi analüüs võimaldab kujundada teadlikku toitumist ning aidata ennetada haigusi ja terviseprobleeme. GutWell® testi tegemine on soovitav kõigile, kes soovivad kaalust alla võtta, järgivad kindlat dieeti või on hädas seedimisprobleemidega. Samuti neile, kes soovivad teada, kas nad toituvad tervislikult ja mitmekesiselt. GutWell® test annab lisaks juhised, kuidas saavutada tasakaalustatud bakterite kooslus.

Meie kehas on mikroorganisme peaaegu sama palju kui keharakke – ligikaudu 37 triljonit. Enamik mikroorganismidest asuvad soolestikus. Kokku kaaluvad erinevad mikroorganismid umbes 1,3 kg.

Kuigi Sa ei näe neid, mõjutavad nad Sind rohkem kui seni on osatud arvata. Näiteks võivad mikroorganismid mõjutada Sinu tuju, stressitaluvust, aitavad imenduda toitainetel ja võidelda haigustega. Teatud mikroorganismide madalat konsentratsiooni seostatakse ka ärritatud soole sündroomi, allergia, diabeedi, astma ja mälukaotuse esinemisega.

Samuti on avastatud, et mikroorganismidel on oluline mõju kaalule. Lisaks võivad mõned mikrobioomi kooslused mõjutada seda kui efektiivselt kasutab Sinu keha toitu.

Uuringud on tõestanud et ülekaalulistel ja kõhnadel inimestel on mikroorganismide kooslused erinevad. Seega ei sõltu kaal mitte ainult sellest, mida me sööme vaid ka sellest, kuidas bakterid töötlevad meie poolt söödud toitu. Mikroorganismid võivad mõjutada isegi seda kuipalju ja millist toitu me eelistame. Näiteks, kas eelistame rasvast, soolast, magusat või hoopis tervislikumat toitu või kipume üle sööma.

GutWellTM test näitab:

  • Milliseid baktereid soolestikus leidub?
  • Kuidas soolestiku bakterid keha mõjutavad?
  • Kas soolestikus leidub liigselt kahjulikke baktereid?
  • Kas soolestiku bakterid soodustavad ülekaalu?
  • Kas toitumine ja bakterite kooslus on tasakaalus või oleks vaja toitumisharjumusi muuta?
  • Kuidas saavutada soolestiku bakterite tasakaalustatud kooslus?

Soovitav on tellida vähemalt kaks analüüsi. Esimene proov tuleks anda tavapärase toitumise juures ning järgnev proov pärast toitumisharjumuste ja elustiili muutmist 1-2 kuu pärast. Testimiste vahemik ei tohiks olla pikem kui 6 kuud.
Et saada testitulemustest maksimaalset kasu soovitame võtta juurde nõustamise. Nõustamise tulemusel saad endale tasakaalustatud nädala toitumiskava, mis jälgib Sinu toitumisharjumusi ja eesmärke.

GutWell® mikrobioomi analüüsi hind on 145€. Kordustesti hind on 115€. 

Proovivõtmise komplekt väljaheite proovi võtmiseks saadetakse postiga tellimuses märgitud  aadressile.  

GutWell® testi valmimisaeg on 15-20 tööpäeva

Viimased blogi postitused

Vaata kõiki postitusi

15. December

Toimus küberrünne meie lepingupartneri vastu

Selle aasta novembris viidi läbi küberrünnak meie lepingulise partneri Genorama OÜ vastu

13. July

Toidutalumatuse testi tegemist tutvustav video

Tegime blogija Ingel Priile meie kontoris NutriSmart toidutalumatuse testi ning filmisime kogu protsessi

01. December

Tsütotest -abiks või mitte

Alates novembrist saab meie kaudu tellida ViaNaturale tsütoteste, mille  puhul jälgitakse mikroskoobi all toiduainete mõju eeskätt valgetele verelibledele ehk leukotsüütidele