GutWell® mikrobioomi analüüs

Soolestiku mikrobioomi analüüs võimaldab kujundada teadlikku toitumist ning aidata ennetada haigusi ja terviseprobleeme. GutWell® testi tegemine on soovitav kõigile, kes soovivad kaalust alla võtta, järgivad kindlat dieeti või on hädas seedimisprobleemidega. Samuti neile, kes soovivad teada, kas nad toituvad tervislikult ja mitmekesiselt. GutWell® test annab lisaks juhised, kuidas saavutada tasakaalustatud bakterite kooslus.

Meie kehas on mikroorganisme peaaegu sama palju kui keharakke – ligikaudu 37 triljonit. Enamik mikroorganismidest asuvad soolestikus. Kokku kaaluvad erinevad mikroorganismid umbes 1,3 kg.

Kuigi Sa ei näe neid, mõjutavad nad Sind rohkem kui seni on osatud arvata. Näiteks võivad mikroorganismid mõjutada Sinu tuju, stressitaluvust, aitavad imenduda toitainetel ja võidelda haigustega. Teatud mikroorganismide madalat konsentratsiooni seostatakse ka ärritatud soole sündroomi, allergia, diabeedi, astma ja mälukaotuse esinemisega.

Samuti on avastatud, et mikroorganismidel on oluline mõju kaalule. Lisaks võivad mõned mikrobioomi kooslused mõjutada seda kui efektiivselt kasutab Sinu keha toitu.

Uuringud on tõestanud et ülekaalulistel ja kõhnadel inimestel on mikroorganismide kooslused erinevad. Seega ei sõltu kaal mitte ainult sellest, mida me sööme vaid ka sellest, kuidas bakterid töötlevad meie poolt söödud toitu. Mikroorganismid võivad mõjutada isegi seda kuipalju ja millist toitu me eelistame. Näiteks, kas eelistame rasvast, soolast, magusat või hoopis tervislikumat toitu või kipume üle sööma.

GutWellTM test näitab:

  • Milliseid baktereid soolestikus leidub?
  • Kuidas soolestiku bakterid keha mõjutavad?
  • Kas soolestikus leidub liigselt kahjulikke baktereid?
  • Kas soolestiku bakterid soodustavad ülekaalu?
  • Kas toitumine ja bakterite kooslus on tasakaalus või oleks vaja toitumisharjumusi muuta?
  • Kuidas saavutada soolestiku bakterite tasakaalustatud kooslus?

Soovitav on tellida vähemalt kaks analüüsi. Esimene proov tuleks anda tavapärase toitumise juures ning järgnev proov pärast toitumisharjumuste ja elustiili muutmist 1-2 kuu pärast. Testimiste vahemik ei tohiks olla pikem kui 6 kuud.

GutWell® mikrobioomi analüüsi hind on 120€. Kordustesti hind on 100€. 

Proovivõtmise komplekt väljaheite proovi võtmiseks saadetakse postiga tellimuses märgitud  aadressile.  

GutWell® testi valmimisaeg on 15-20 tööpäeva

Viimased blogi postitused

Vaata kõiki postitusi

11. December

Sports Gene geenitestide sooduspakkumine

Aasta lõpuni kehtib kõikidele Sports Gene geenitestidele soodushind

19. March

Sports Gene tööde ja teenuste toimimine eriolukorra ajal

Eriolukorra väljakuulutamisega pikenevad meie testide tegemise tähtajad.

27. September

Tunne enda unerütmi!

Une geenitest ütleb Sulle, kas oled pigem hommiku- või õhtuinimene ning kuidas see mõjutab Sinu toitumismustrit ja saavutusvõimet.  Kuni 10. oktoobrini on une geenitest soodushinnaga 40€ (tavahind 49€).