Toidutalumatuse test

Teatud toiduainete tarbimine võib avaldada tugevat mõju selle suhtes tundliku inimese füüsilisele ja vaimsele tervisele. Toidutalumatust esineb hinnanguliselt kuni 45% rahvastikust, kuid erinevalt toiduallergiast ei ole toidutalumatus enamasti eluohtlik. Toidutalumatust seostatakse mitmesuguste ebameeldivate sümptomite ja paljude krooniliste seisunditega.

Food Detective toidutalumatuse testi hind on 95€.
NutriSmart toidutalumatuse testi hind on 107€.
Toidutalumatuse testi hind koos toitumisnõustamisega on 155€.
Testi tellimisel palun märkige lisainfo kasti, kas soovite NutriSMART või Food Detective testi.

Uuringute põhjal on leitud tihe seos teatud toiduainete suhtes toimivate antikehade (mida toodab organismi immuunsüsteem) ning toidutalumatuse sümptomite vahel.

Tavapärastes tingimustes liituvad antikehad toiduvalguga, moodustades ühendeid, mille immuunsüsteem seejärel kõrvaldab. Kuid kui immuunsüsteem on üle koormatud või kurnatud, siis võivad need ühendid kuhjuda ning kutsuda esile toidutalumatuse sümptomeid.

Toidutalumatuse sümptomid ja nende avaldumiskohad on näiteks:

  • hingamisteed: nohu, põsekoopapõletik ja astma;
  • luud ja lihased: artriit, liigesvalu, lihasvalu ja nõrkus;
  • magu ja sooled: oksendamine, gaaside kogunemine alakõhus, krambid, liigsed gaasid, veepeetus, iiveldus, kõhukinnisus, kõhulahtisus ja kaaluprobleemid;
  • kesknärvisüsteem: migreen, peavalu, keskendumishäired, tuju- ja käitumismuutused, depressioon, ärevus, väsimus ja hüperaktiivsus;
  • nahk: nõgestõbi, atoopiline dermatiit, ekseem, nahasügelus ja muud lööbed;

Sümptomid ilmnevad sageli alles mõni aeg pärast toidu söömist ning seetõttu võib sümptomeid põhjustanud toidu või toiduainete kindlakstegemine olla üsna keeruline. Sümptomite avaldumise ärahoidmiseks piisab tavaliselt sellest, kui probleemsed (tugeva ja keskmise talumatusega) toiduained oma menüüst välja jätta.

Sports Gene OÜ pakub kahte IgG antikehade määramisel põhinevat testi. Testid põhinevad samal metoodikal, erinevus seisneb toiduainete grupeerimises ja valikus (nt. NutriSMART testis vaadeldakse eraldi munakollast ja munavalget ning kaseiini ja teisi piimavalke). Testitavate toiduainete loetelu on toodud allpool.

DST DIAGNOSTISCHE SYSTEME & TECHNOLOGIEN GMBH poolt välja töötatud NutriSMART® toidutalumatuse kiirtestiga määratud toiduainete loetelu leiad siit (40 toidutalumatust põhjustavat toiduainet või toiduainegruppi, kokku 57 toiduainevalku).

Cambridge’i Nutritional Sciences Ltd. poolt välja töötatud Food Detective™ testiga määratud toiduainete loetelu leiad siit (46 toidutalumatust põhjustavat toiduainet või toiduainegruppi, kokku 55 toiduainevalku).

Toidutalumatuse testi saab teha kokkulepitud ajal Sports Gene OÜ esindustes. Testi tegemiseks võetakse sõrmeotsast paar tilka verd. Tulemuste teadasaamine võtab kuni tund, kuid kohapeal seda ära ootama ei pea. Testi vastuse saadame meilile.

Tellides toidutalumatuse testi koos toitumisnõustamisega, sisaldab pakett ühte kohtumist nõustajaga (kuni 60 min), 5 päeva toitumiskava, milles võetakse arvesse  toidutalumatuse testi tulemusi ning tagasisidet meili või Skype’i teel. Lisaks seniste toitumisharjumuste läbi vaatamisele ja tasakaalustatud toitumise juhistele saate toitumisnõustamise käigus ka ülevaate sellest, milliseid alternatiivsed toiduained võiks ühe või teise toiduaine suhtes esineva talumatuse korral kasutada.

Tellides toidutalumatuse testi koos kehakaalu jälgimise geenitesti ja toitumisnõustamisega, sisaldab pakett teste, üht kohtumist nõustajaga (60 min) ning tagasisidet meili teel (vajadusel ka teist kohtumist), 5 päeva toitumiskava, mis võtab arvesse põhineb geenitesti ja toidutalumatuse testi tulemusi.

Toiduainete loetelud

Food Detective™

Teraviljad: kaer, nisu, riis, mais, rukis, durumnisu, gluteen          

Pähklid: mandlid, brasiilia e. parapähklid,  india pähklid, kreeka pähklid, maapähklid

Lehmapiim

Kanamuna

Liha: kana, lammas, veis, siga

Mereannid/kala: valge kala segu (tursk, lest, kilttursk), mageveekalade segu (lõhe, forell), tuunikala, koorikloomade segu (krevetid, krabi, rannakarbid)

Köögiviljad: brokkoli, kapsas, porgand, porrulauk, küüslauk, seller, kurk, piprasegu (punane, kollane, roheline pipar), tomat, kaunviljasegu (herned, läätsed, rohelised oad).

Puuviljad ja marjad: greip, melon ja arbuus,  õun, mustsõstar, apelsin ja sidrun, maasikas

Muud: tee, kakaouba, kartul, sojauba, oliiv, ingver, seened, pärm

NutriSMART®

Teraviljad:  nisu, rukis, oder, kaer, teraviljasegu A (tatar, amarant, kinoa), teraviljasegu B (mais, riis)

Gluteen              

Pähklid: maapähklid, sarapuupähklid, mandlid

Puuviljad: banaan, puuviljasegu A (sidrun, apelsin), puuviljasegu B (maasikas, viinamari, virsik), õun, ananass, kiivi

Munavalge ja munakollane (eraldi)        

Piim: kaseiin, lehma-, lamba- ja kitsepiim            

Mereannid/kala: tursk, kalasegu (lõhe, forell), tuunikala, mereandide segu (krevetid, kalmaar, kaheksajalg)

Köögiviljad: tomat, kaunviljasegu (hernes, roheline uba), aedviljasegu A (porgand, seller), aedviljasegu B (kapsas, brokkoli), laukude segu (küüslauk, sibul, porru)

Liha: lammas, lihasegu A (siga, veis), lihasegu B (kana, kalkun)

Muud: kartul, soja, pärmisegu (õlle- ja pagaripärm), kakao, kohv, sinep

Viimased blogi postitused

Vaata kõiki postitusi

27. September

Tunne enda unerütmi!

Une geenitest ütleb Sulle, kas oled pigem hommiku- või õhtuinimene ning kuidas see mõjutab Sinu toitumismustrit ja saavutusvõimet.  Kuni 10. oktoobrini on une geenitest soodushinnaga 40€ (tavahind 49€).

05. August

Vaata videost, mida näitas Maksimi geenitest

Sport-ID video kehakaalu ohjeldamise geenitesti ja toitumisnõustamise
tulemustest

13. May

Helicobacter pylori kiirtest

Mai lõpuni saavad kõik Sports Gene kaudu toidutalumatuse testi tellijad tasuta kaasa  Helicobacter pylori kiirtesti (tavahind 15 EUR)