Naise viljakuse geenitest

FERTIFY on geenitest naistele. Laste saamine sõltub naise vanusest – nooremad naised rasestuvad kergemini ning rasedus areneb õnnelikult kuni lapse sünnini. Naise vananedes rasestumise tõenäosus väheneb ja raseduse katkemisi on rohkem. Naise viljakus hakkab vähenema juba kolmekümnendates eluaastates ning on tingitud eelkõige munarakkude kvaliteedi langusest munasarjades. Rasestumiseks ja lapse sünnitamiseks on naisel aega ligikaudu paarkümmend aastat. Samas on uuringud näidanud, et umbes 10-20% naiste puhul on selline periood oluliselt lühem ning viljatus (probleem rasestumisega) võib tekkida juba naise kahe- või kolmekümnendatel eluaastatel.

Testi hind on 195 EUR.

NB! Geeniandmed kodeerib, töötleb, analüüsib ja säilitab Genorama OÜ lähtudes Eestis kehtivast seadusandlusest. Kõik andmed on konfidentsiaalsed. Testivastused saab sõltuvalt labori töökoormusest kätte 2-4 nädalaga. Genorama kodulehel saab lähemalt testi kohta lugeda siit.
Palun täitke enne testi tellimist küsimustikGenorama kodulehel.

FERTIFY test on Eesti arstiteadlaste poolt välja töötatud maailmas unikaalne meditsiiniline geenitest, millega analüüsitakse ligikaudu tuhat geneetilist variatsiooni ning mille tulemused aitavad arstidel tuvastada naisi, kellel esineb oluliselt suurem risk munarakkude ja munasarjade töö enneaegseks lõppemiseks. Fertify geenitestis vaadeldakse umbes 800 menopausi algusajaga seotud geneetilise variandi mõju ja koostatakse individuaalne riskihinnang.

  Testi tulemustest saate teada:

  • kuidas säilitada loomulikku viljakust;
  • kas vajate täiendavaid viljakuse meditsiinilisi uuringuid;
  • kas teie puhul on vajalik munarakkude külmutamine ja säilitamine;
  • kas on vaja kasutada viljatusravi (kaasa arvatud kehaväline viljastamine ehk IVF);
  • millised on meie partnerkliinikud, kus on võimalik teostada täiendavaid uuringuid.

FERTIFY geenitest on vahend, mis võimaldab arstidel hinnata naise ’laste saamise perioodi’ pikkust ehk seda, kas esineb munarakkude ja munasarjade enneaegse vananemise oht. Varasemad uuringud on näidanud, et selle riski määramisel on tähtis roll naise geenidel. Seega annab geenitest infot igas vanuses naistele, kes soovivad tulevikus lapsi saada. Pole oluline, kas naine on varem sünnitanud või mitte, kuna test näitab võimalikku viljatusriski kõigil naistel. Lähtuvalt testi tulemustest anname naisele ja tema perekonnale soovitusi selle kohta, mida tuleks teha riski vähendamiseks. Juhul, kui esineb kõrge risk tulevikus viljatuse tekkimiseks, aitavad meie arstid leida teile kõige sobivama viisi teie viljakuse säilitamiseks ka tulevikus, et teil oleks võimalik sünnitada oma bioloogiline järeltulija.

Viimased blogi postitused

Vaata kõiki postitusi

15. December

Toimus küberrünne meie lepingupartneri vastu

Selle aasta novembris viidi läbi küberrünnak meie lepingulise partneri Genorama OÜ vastu

13. July

Toidutalumatuse testi tegemist tutvustav video

Tegime blogija Ingel Priile meie kontoris NutriSmart toidutalumatuse testi ning filmisime kogu protsessi

01. December

Tsütotest -abiks või mitte

Alates novembrist saab meie kaudu tellida ViaNaturale tsütoteste, mille  puhul jälgitakse mikroskoobi all toiduainete mõju eeskätt valgetele verelibledele ehk leukotsüütidele